WINIARNIA „SANTA CRUZ DE ALPERA”, KASTYLIA-LA MANCHA

Winiarnia „SANTA CRUZ DE ALPERA”

Winiarnia Santa Cruz de Alpera wytwarza wina w apelacji Denominacion Origin (DO) Almansa, przynależnej regionowi winiarskiemu Kastylia-La Mancha. Znajduje się ona w odległości 100 km od Alicante i 70 km od Albacete, na wysokości około 900 do 1100 metrów n.p.m.

Ze szczepów Verdejo, Garnacha Tintorera (inaczej Alicante Bouschet), Syrah, powstają bardzo łagodne, pełne i wyrafinowane smakowo wina, doceniane i nagradzane na rynkach winiarskich całego świata. Kilka serii win tworzy asortyment tego producenta.

Dla win biologicznych powstała marka Chaman.

chaman wines

Ciekawe, mocne, ziemiste wina czerwone to cała seria produktów Albarroble. Tutaj na poziomie win young, roble i crianza.
Albarroble

Bardzo dużą popularnością cieszą się wina  typu partially fermented must. To produkty świetne na upalne dni. Wina lekko musujące z zatrzymaną fermentacją, z dużym cukrem resztkowym i alkoholem na poziomie około 7% poj.

W większości przypadków, uprawianą winoroślą są kilkudziesięcioletnie krzewy, dające bardzo ekstraktywne smakowo i intensywne zapachowo wina. Korzystają one z płytkich wapienno-łupkowych ziemi. Zbiór winogron dokonywany jest tylko i wyłącznie ręcznie, aby móc dłużej dokonywać maceracji.

winnice Santa cruz

Uzyskanie tak wysokiej jakości produktów możliwe jest dzięki tradycyjnemu podejściu do uprawy winorośli i umiejętnemu korzystaniu z najnowszych technologii winifikacyjnych.

winiarnia Santa Cruz

Dla miłośników orzeźwiających win, z bardzo świeżą, egzotyczną i pełną czerwonych owoców materią, przygotowane zostały dwa produkty o smaku półsłodkim z niską zawartością alkoholu.

Zaś, aby uzyskać lekkie i bardzo owocowe wino czerwone, zastosowano metodę fermentacji ciśnieniowej, tzw. Carbonique fermentation. W asortymencie są również wina dostojne, wytrawne, dojrzewające w beczkach, z dużym potencjałem przechowywania. Są one wytwarzane metodą tradycyjną, fermentacji na miazdze gronowej.

Plugin by:aAM