WINIARNIA „FRAMINGHAM”, NOWA ZELANDIA

Winiarnia „FRAMINGHAM”

Winiarnia „Framingham” datuje swój początek na 1997 roku, co w przypadku młodej winiarsko Nowej Zelandii jest czymś naturalnym. Rok później powstaje pomysł na stworzenie marki Ribbonwood, naturalnie ze słynącym z regionu Marlborough – Sauvignon Blanc. Dzięki wyjątkowym warunkom klimatycznym udaje się zwinifikować z tego szczepu, wysokiej klasy „nowoświatowe”, pełne charakteru, niepowtarzalne wino.

Ribbonwood Sauvignion Blanc

2014 Sauvignon Blanc Ribbonwood
wino białe wytrawne

Zawartość alkoholu 12,5% obj., pojemność 0,75L.

Aromat intensywny, dominują agrest i cytryna z nutą dojrzałych owoców egzotycznych. W ustach świeże, łagodne, z dobrym ciałem. Na podniebieniu subtelnie owocowe.

Polecamy do: białej ryby z intensywnym smakowo sosem, owoców morza, gotowanego lub duszonego drobiu w warzywach, sałatek warzywnych.

Serwować w temperaturze 10-12° Celsjusza.

Nowa Zelandia to najbardziej wysunięty na południe obszar winiarski, znajdujący się na północnej wyspie. Jego kontynentalny klimat z dość łagodną zimą i mało upalnym latem, wraz ze żwirowo-kamienistymi glebami, pozwalają stworzyć zniewalająco aromatyczne wina, łagodne w charakterze. Winiarnia Framingham uprawia swoje już prawie 20 letnie winorośla w zgodzie z naturą, wspierając nasadzenia symbolicznych dla tego regionu drzew.

Plugin by:aAM