Kursy winiarskie

kursy winiarskie

Oferujemy różnotematyczne kursy winiarskie

 Wino nie musi być Tobie obce, warto więcej o nim wiedzieć, aby łatwiej zrozumieć co stanowi o jego wartości.

  • Poznaj tajniki degustacji,
  • Rozkoszuj się wspaniałymi aromatami i smakami win i Naucz się je rozpoznawać.
  • Skorzystaj ze szkoleń i degustacji tematycznych, abyś lepiej Poznał różne kultury winiarskie i tamtejsze sposoby winifikacji win,
  • Nabierz pewności siebie w kontakcie z każdym winem.

 

Tematyka proponowanych kursów:

Szkolenie dla ludzi ciekawych wina – podczas prezentacji prowadzący przekazuje istotę podejmowanej tematyki (charakterystyka najważniejszych odmian winorośli, jak powstaje dobre wino i z czego się składa, dobór wina do potraw itp.), a uczestnicy zadają nasuwające się pytania. Spotkanie ma luźną formę dyskusji. Klient pozyskuje podstawową wiedzę winiarską i nabiera pewności siebie w obejściu z winem. Degustowane są trzy wina.

Warsztaty degustacyjne – uczestnicy zapoznają się ze sztuką degustacji i pozyskują umiejętności pozwalające im oceniać wina wg właściwych kryteriów. Na spotkaniu trenowany jest zmysł węchu. Rozdawane są francuskie, certyfikowane, ponumerowane buteleczki, z typowymi aromatami winnymi. Zabawa polega na rozpoznaniu, z jakim zapachem mamy do czynienia. Degustowana są trzy wina.

Kurs sommelierski – pozwala on łatwiej poruszać się w sektorze HORECA. Kierowany jest do restauratorów, do obsługi kelnerskiej oraz gości restauracji. Osoby zajmujące się zawodowo organizacją imprez okolicznościowych, znajdą w nim wiele cennych wskazówek dotyczących wina.

Degustacje tematyczne – tematem są wina przeważnie z kilku regionów winiarskich z wybranego kraju. Uczestnicy kosztują prezentowane wina, a prowadzący w między czasie przekazuje wiedzę związaną z poszczególnym produktem, miejscem skąd pochodzi i ludźmi, którzy go stworzyli. Degustowanych jest 6 win.

Degustacje komentowane – na tych spotkaniach klienci mogą doświadczyć jak uzupełniają i wzbogacają się smaki serwowanych dań, z zaproponowanymi do nich winami. Podczas sensorycznych eksperymentów wyjaśniane są powody wyboru każdego z kosztowanych win. Degustowanych jest 6 win w towarzystwie 6 dań.

Szkolenie z zakresu produkcji wina gronowego – poruszane są wszelkie tematy związana z procesem winifikacji (np. czas zbierania owoców i ich prawidłowa obróbka, wytłaczanie moszczu i jego klarowanie, fermentacja, stabilizacja wina, przygotowanie do rozlewu itp.). Innym tematem mogą być błędy winne. Uczestnicy dowiadują się, kiedy wino można uznać za zepsute i jakie są tego przyczyny. Na spotkaniu prezentowane są próbki tych niepożądanych zapachów – typowych błędów winnych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki i zakresu oferowanych kursów dostępne w rozwinięciu zakładki „Kursy winiarskie”. 

Prosimy o telefoniczne albo mailowe zgłaszanie dogodnych dla Państwa terminów i miejsc, w którym powinno zostać  przeprowadzone, wybrane szkolenie winiarskie.

Dla grup powyżej 15 osób przewidywany jest upust cenowy w wysokości 15%. Wszelkie promocje i rabaty nie łączą się z sobą.

 

tel. 668152626;   mail: kontakt@produkcjawina.com

 

 

 

Plugin by:aAM