Sadzonki winorośli

Oferowane przeze mnie sadzonki winorośli, pochodzą z niemieckiej szkółki winiarskiej Krapp, która swoją historię z winiarstwem rozpoczęła już ponad 100 lat temu. Od początku istnienia firmy uprawiano tam winorośl na cele winifikacyjne, co ma zresztą miejsce do chwili obecnej.
Od 1955 roku rodzina Krapp zajmuje się produkcją przeszczepianych sadzonek winorośli, wykorzystywanych przez winiarzy z całych Niemiec. Ta szkółka winiarska jest członkiem niemieckiego stowarzyszenia producentów sadzonek i zalicza się ją do czołowych wytwórców w kraju.

rep

Znajduje się ona w miejscowości Bad Durkheim w regionie Palatynatu, dla którego winiarstwo jest ważną gałęzią gospodarczą.
Posiadając wyłączność, na sprzedaż produktów szkółki Krapp na terenie Polski, oferujemy Państwu oczywiście wszystkie wytwarzane przez nich sadzonki. Ich wykaz dostępny jest poniżej w formie formularza zamówieniowego.
Jednakże z ogólnie dostępnych, polecamy sprawdzone szczepy mieszańców gatunkowych i Vitis Vinifery, które są podstawą w tworzeniu nowej historii polskiego winiarstwa. Ich uprawa jest możliwa w kraju w sposób ciągły i opłacalny. Do rekomendowanych przez nas sadzonek należą następujące sorty:

Białe szczepy:
Johanitter (rezystentny), Solaris (rezystentny), Müller-Thurgau, Riesling i Chardonnay.

Czerwone szczepy:
Rondo (rezystentny), Regent (rezystentny), Pinot Noir (Spätburgunder).

 

Formularz zamówieniowy 2015. Białe szczepy

Formularz zamówieniowy 2015. Czerwone szczepy

Formularz zamówieniowy 2015 w wersji edytowalnej

 

Cennik Wiosna 2015

Ceny uwarunkowane są od ilości zakupionych sadzonek:
1-99 sztuk = cena 12 zł/szt.
100 – 199 sztuk = cena 11 zł/szt.
200 – 399 sztuk = cena 10 zł/szt.
400 i więcej = cena 9 zł/szt. + negocjacja z producentem.

 

Warunki zamówień

Na początku klient składa zamówienie. Minimalne łączne zamówienie (wszystkich klientów) w ilości 400 sztuk sadzonek (umożliwia to pokrycia kosztów logistycznych) uruchamiana ich rezerwacje. Następuje ona wówczas, gdy w chwili jej składania, producent potwierdza dostępność zamawianych sortów. Sadzonki wytwarzane do posadzeń na wiosnę produkowane są już dużo ponad rok wcześniej, dlatego ilości produkcyjne bazują przeważnie na pewnych danych albo prognozach sprzedażowych, uwzględniając tylko pewną, raczej niewielką nadwyżkę. Dlatego im później decydujemy się na sadzonkę (im bliżej wiosny), tym mniejsze szanse na jej dostępność.
Drugim koniecznym warunkiem realizacji rezerwacji, jest wpłata zaliczki, wymagana przez producenta.
Uiszczenie wpłaty w wysokości 60% wartości zakupu sadzonek, równoznaczne jest z dokonaniem ich rezerwacji. W przypadku rezygnacji z zakupu klient traci przekazaną zaliczkę.
Kolejne 40% wartości zamawianych sadzonek, płatne jest w momencie ich przekazywania dla zamawiającego.
Sadzonki zostają wydawane w okresie, kiedy warunki pogodowe pozwolą na ich posadzenie. Najczęściej jest to czas na przełomie kwietnia i maja. Przy zagrożeniach późnych przymrozków okres ten przedłuża się. Te kwestie uzgadniane są telefonicznie.

Plugin by:aAM