Winiarnia „WOERTHMANN”

Tak jak w całej Wirtembergii, tak i w tej manufakturze winiarskiej w przewadze winifikuje się wina czerwone. W naszym przypadku są to szczepy Lemberger i Trollinger (inaczej Vernatsch). W białych winach prym wiedzie Riesling. Opis win:

Woerthmann Riesling 2013
2013 Riesling Trocken Woerthmann
wino białe wytrawne

Zawartość alkoholu 12% obj., pojemność 0,75L.

Aromat intensywny, dominują cytrusy z nutą dojrzałych owoców egzotycznych. W ustach świeże, łagodne, z dobrym ciałem. Orzeźwiająca kwasowość świetnie balansuje owoc mango. Brak beczki.  Zbiór 7,5 tony z ha.

Polecamy do: duszonych ryb w sosie śmietanowym, do pasty z duszonym białym mięsem, warzywami w łagodnych sosach, sałatek warzywnych, różnych ciast, jako aperitif.

Serwować w temperaturze 10-12° Celsjusza.

Woerthmann Trollinger 2013
2013 Trollinger Trocken Woerthmann
wino czerwone wytrawne

Zawartość alkoholu 13% obj., pojemność 0,75L.

Aromat owocowy, delikatny, ale wyraźny. W ustach dominuje świeża wiśnia. Średnia budowa ciała ze znakomita harmonią smakową. Wina jest łagodne, subtelne i uwodzi swoim cedrowo-korzennym aromatem. 9 miesięcy leżakowania we francuskiej beczce dębowej. Zbiór 8,0 tony z ha.

Polecamy do:  wszelkich mięs gotowanych i duszonych, sosów grzybowych, smażonej cielęciny, przystawek na zimno, do lekkich żółtych serów, jako aperitif.

Serwować w temperaturze 16-18° Celsjusza.

Woerthmann Lemberger 2013

2013 Lemberger Trocken Woerthmann
wino czerwone wytrawne

Zawartość alkoholu 12% obj., pojemność 0,75L.

Aromat bardzo mocny i świetnie owocowy. Nos pełen pestkowej wiśni i czarnej porzeczki, z niuansem subtelnego cedru. W ustach pełne, bez kantów, struktura wygładzona. W finale dojrzała czereśnia. Wino z magią. 9 miesięcy leżakowania we francuskiej beczce dębowej. Zbiór 7,0 tony z ha.

Polecamy do: pieczonego czerwonego mięsa, sosów mięsnych, gulaszu wieprzowego, do kuchni włoskiej, jako aperitif.

Serwować w temperaturze 16-18° Celsjusza.

Winiarnia „WOERTHMANN” jest manufakturą produkcji wina. Znajduje się ona w podregionie „Unterland”, w środkowej części rzeki Neckar, w sercu region winiarskiego Wirtembergii. Prowadzona jest ona przez młodą rodzinę, która znakomicie zna się na winifikacji. Gerald Woerthmann i Natascha Woerthmann to świetni enolodzy. Swoje wykształcenie zdobyli na uczelni w Geisenheim, a wiedzę praktyczna nabyli najpierw od swoich rodziców, dziadków (ich wcześniejsze pokolenia zajmowały się także winiarstwem), a później na licznych praktykach i pracach w winiarniach za granicą.  Jeżeli ktoś posiada taki bagaż doświadczeń, to można spodziewać się, że jego każda butelka to wielki kunszt. Tak też jest w rzeczywistości, winiarnia Familie Woerthmann, jest ciągle rozwijającą się manufakturą, z opinią w środowisku, jako jednej z najlepszych winiarni w obszarze Enz.

Familie Woerthmann

Winnice winiarni Familie Woerthmann znajdują się na stromych stokach, z których niektóre mają nawet 20% nachylenia. Uprawa winorośli w takich warunkach wymaga największego wysiłku.

Winnice Familie Woerthmann

Gerald i Natascha doskonale zdają sobie sprawę z tego, że racjonalna (oparta na ogromnej wiedzy) i ciężka praca na winnicy, są najbardziej odpowiednią droga do tego, aby wyprodukować w efekcie końcowym znakomite wina, cieszące się wielkim uznaniem wśród konsumentów.

Zostaw wiadomość

Plugin by:aAM