Winnica Grupo Valdecuevas znajduje się w samym sercu tak zwanego „Złotego Trójkąta” w apelacji Rueda DO. We własnym posiadaniu ma 4 różne siedliska winnic nawadnianych naturalnie przez rzekę Duero. Najważniejszą odmiana jest  Verdejo, z którego powstają świeże, harmonijne wina o osobowości typowej dla terroir Rueda.

 

winiarnia i winnice

 

Gleba w Valdecuevas jest jednym z kluczowych czynników doskonałej jakości jej win. Jej tekstura jest piaszczysto-żwirowa i ma podstawowe pH. Poza żwirem z aluwium pozostawionego przez przechodząca niegdyś przez ten obszar rzekę Duero, ziemia jest skalisto-gliniasta. W połączeniu ze specjalnym mikroklimatem (suche zimne zimy i bardzo gorące lato z chłodnymi nocami), istnieją idealne warunki do uprawy najwyższą jakością winogron.

Idealne połączenie nowych technologii z tradycyjnym know-how odnośnie winifikacji Verdejo, pozwala wyprodukować znakomite wina.
W winiarni znajdują się małe zbiorniki ze stali nierdzewnej, w których na początku dokonuje maceracji na zimno w celu osiągnięcia większej ekstrakcji aromatów. Lekkie tłoczenie owoców i fermentacja w niskiej temperaturze (15 stopni C), maja istotny wpływ na jakość wina. Po fermentacji kluczowym czynnikiem jest mieszanie osadu drożdżowego „sur lie?”, aby nadać winu większą gładkość, a także znacznie większą strukturę na podniebieniu.

Winiarnia posiada certyfikat IFS (International Food Standard).

asortyment

W portolio są różne stylowo wina ze szczepu Verdejo. Począwszy do delikatnego, subtelnie aromatycznego, po cielistego, mocarnego i kończąc na Di Wine – wino z zatrzymaną fermentacja.

Zostaw wiadomość

Plugin by:aAM